Teslimat & İade


Teslimat:

Özel üretim mobilya harici siparişleriniz, kargoya 5 iş günü içerisinde teslim edilir. Ürününüz Yurtiçi Kargo’ya teslim edildikten sonra, mesafelere göre teslimat süresi değişim göstermektedir ve cumartesi günleri teslimat yapılmamaktadır. Siparişinizin ne zaman ulaşacağı ile ilgili daha detaylı bilgiyi siparişlerim sayfasında bulabilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildikten sonra, kargo takip numaranız size e-posta ile gönderilmektedir.

İade:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi (www.egg-projects.com) üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

  2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 

  3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir. İnternet sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan edilmişse, teslimat masrafları Satıcı’ya ait olacaktır.

  4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. 

  5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 

  6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır. 

  SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 
  7. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

  KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER: 
  8. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri Satıcı’ya ait olacak şekilde Satıcı’ya iade etmek zorundadır. 

  ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE: 
  9. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın ilgili tutarı Alıcı’nın hesabına aktarma süresi bankanın işleyişine bağlıdır.

  ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ: 
  10. Alıcı’nın, Sözleşme konusu Ürün/Hizmet’i teslim almadan önce muayene edeceğini kabul eder, tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı Ürün/Hizmeti kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluğu tamamen kendisine ait olduğunu kabul ve beyan eder. Alıcı tarafından kargo şirketi görevlisinden teslim alınan Ürün/Hizmet’in hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra Ürün/Hizmet’in sorumluluğu ve hasarlar Alıcı'ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa Ürün/Hizmet kullanılmamalıdır ve ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.

  CAYMA HAKKI:
  11. Alıcı mesafeli sözleşmenin ürün satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Satıcı’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Alıcı, mesafeli satış sözleşmesini kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder. 

  SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

  ŞİRKET 
  ADI/UNVANI:
  ADRES: Bestekar Şevki Bey Sokak No:22/1 Balmumcu Beşiktaş İstanbul
  EPOSTA: hello@egg-projects.com
  TEL: 05327773932 / 05325512837

  12. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 

  13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar (kargo ve banka transfer bedelleri) Alıcı’ya aittir.

  14. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde Satıcı'ya internet sitesinde yer alan "İade Formu” ile yazılı bildirimde bulunulması, ürünün kullanılmamış, hasar görmemiş, ambalajının bozulmamış ve ürünün faturasının olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde iade edilecek ürün;

  a)    3. kişiye veya Alıcı’ya teslim edilen ürün, faturası (iade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal –tüzel ve/veya mükellefiyeti olan kişiler- ise, iade ederken ürünün kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturanın üzerinde iade faturası olduğu mutlaka belirtilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası iletilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.) ve kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz, hasarsız ve kullanılmamış olarak Satıcı’ya iletilmesi gerekmektedir.
  b)    Vergi mevzuatı gereği, kurumsal olmayan satışlarda, fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. 
  c)    İade edilen ürünün kargo bedeli Alıcı tarafından karşılanır.
  d)    Ürün ve belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de Alıcı kredi kartına yapılır.
  e)    Alıcı’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürün söz konusu olduğunda Alıcı cayma hakkını kullanamaz.
  f)    Alıcı’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Alıcı kusuru oranında Satıcı’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. 

  15. CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER
  Alıcı’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir. 

  16. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
  Alıcı, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı’dan talep edebilir ve her koşulda Alıcı’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcı’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

  17. YETKİLİ MAHKEME
  İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda şikayet ve itirazlar, ilgili kanunda belirtilen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılacaktır.
 2. ÖDEME VE TESLİMAT
  Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yolu ile, aşağıda bilgiler yer alan banka hesabımıza birine yapabilirsiniz.

HESAP BİLGİLERİ

 

EGG

Yıldız Edige

Garanti Bankası - Bebek Şubesi

211-6297183 

IBAN

TR87 0006 2000 2110 0006 2971 83


Türkçe
Language
Türkçe
 • Türkçe
 • English
Currency